Citaat | Hoge Raad 30 juni 2023
Onder 2.3 Hoge Raad 30 juni 2023
Een alinea uit Hoge Raad 30 juni 2023, ECLI:NL:HR:2023:997.
“2.5 (…) Niet in geschil is dat de beroepstermijn op 16 februari 2022 afliep. Het beroepschrift is op 17 februari 2022 ingediend, derhalve na afloop van de geldende termijn voor het instellen van hoger beroep. Uitgangspunt is dat rechtsmiddeltermijnen van openbare orde zijn en door de rechter ambtshalve moeten worden toegepast. Hierop kan slechts onder bijzondere omstandigheden een uitzondering worden gemaakt (HR 21 februari 2014, ECLI:NL:HR:2014:413). Het hof constateert dat van de zijde van de man op 16 februari 2022 zowel bij de centrale balie van het paleis van justitie te Den Haag als ter griffie (alleen) stukken zijn ingediend, doch geen beroepschrift of enig (proces)stuk dat als zodanig kan worden aangemerkt. Het beroepschrift is op 17 februari 2022 via Zivver (Veilig Mailen) ter griffie ontvangen, en daarmee na afloop van de geldende termijn voor het instellen van hoger beroep. Dat de advocaat van de man de intentie had om hoger beroep in te stellen, is naar het oordeel van het hof niet een bijzondere omstandigheid op grond waarvan een uitzondering moet worden gemaakt op het uitgangspunt dat rechtsmiddelentermijnen ambtshalve en strikt moeten worden toegepast.
Zelf controleren
Voor dit citaat hoeft niemand Bron op zijn woord te geloven. Het document dat rechtspraak.nl publiceerde, staat op https://bron.page/api/v1/blobs/e9cb87f39a566e907ddfb24b7245b304a15151e86901b0b7a4bf47d335247dc7. Wie het ophaalt en de SHA-256 ervan berekent, krijgt e9cb87f39a566e907ddfb24b7245b304a15151e86901b0b7a4bf47d335247dc7, en de alinea staat in dat document op bytes 8194 tot 9397.
$ curl -s https://bron.page/api/v1/blobs/e9cb87f39a566e907ddfb24b7245b304a15151e86901b0b7a4bf47d335247dc7 | shasum -a 256