Citaat | Rechtbank Limburg 7 augustus 2014

Alinea 32 Rechtbank Limburg 7 augustus 2014

Een alinea uit Rechtbank Limburg 7 augustus 2014, ECLI:NL:RBLIM:2014:7122.

De kantonrechter stelt vast, uitgaande van de datum van binnenkomst van het schrijven van 2 februari 2013 bij het CVOM op 13 februari 2013, de ingebrekestelling één dag prematuur is, gelet op het van toepassing zijnde artikel 7:24, eerste lid, van de Awb, dat bepaalt dat het beroepsorgaan binnen zestien weken beslist, gerekend vanaf de dag na die waarop de termijn voor het indienen van het beroepschrift is verstreken (in casu 14 februari 2013). Wordt voornoemd schrijven als een beroepschrift tegen het uitblijven van een beschikking opgevat, dan is dat beroepschrift bij indienen 15 dagen prematuur, uitgaande van artikel 6:12, tweede lid, onder b, van de Awb en 1 dag prematuur, uitgaande van artikel 6:12, tweede lid, onder a, van de Awb. Desondanks is voornoemd schrijven door de officier van justitie, op 11 december 2013 als een “beroep tegen het uitblijven van een beschikking” doorgezonden naar de kantonrechter. Dit is ruimschoots na de termijnen genoemd in artikel 6:12, tweede lid, van de Awb. Dit impliceert dat de officier van justitie feitelijk heeft gehandeld als bepaald in artikel 6:10 van de Awb. Ook betrokkene en zijn gemachtigde zijn er van uitgegaan dat op 24 juli 2014 het beroep tegen het uitblijven van de beschikking aan de orde zou zijn.

Zelf controleren

Voor dit citaat hoeft niemand Bron op zijn woord te geloven. Het document dat rechtspraak.nl publiceerde, staat op https://bron.page/api/v1/blobs/feb72dbfbb46b95fd306d4f3352ff671193b0c1d9471c7266de08de72e902eb1. Wie het ophaalt en de SHA-256 ervan berekent, krijgt feb72dbfbb46b95fd306d4f3352ff671193b0c1d9471c7266de08de72e902eb1, en de alinea staat in dat document op bytes 11759 tot 13047.