Citaat | Rechtbank Overijssel 19 februari 2020

Onder 3 Rechtbank Overijssel 19 februari 2020

Een alinea uit Rechtbank Overijssel 19 februari 2020, ECLI:NL:RBOVE:2020:4645.

Ondanks de niet tijdige indiening van het bezwaarschrift stelt de politierechter vast dat het bezwaarschrift toch ontvankelijk is omdat de vordering van de officier van justitie van 2 mei 2019 als non-existent moet worden aangemerkt nu de officier van justitie die beslissing op dat moment niet meer kon nemen. Immers was de termijn waarbinnen de taakstraf moest zijn verricht geëindigd op 29 mei 2018 nadat op 29 mei 2017 door het intrekken van het hoger beroep het vonnis van de politierechter van 15 september 2016 onherroepelijk was geworden. Volgens het toen geldende artikel 22i Sr had de officier van justitie uiterlijk op 29 augustus 2018 de omzetting naar vervangende hechtenis moeten bevelen nu de termijn waarbinnen de taakstraf moest worden verricht, door de beslissing van de officier van justitie van 5 mei 2018 niet verlengd is. Om die reden is veroordeelde toch ontvankelijk in het bezwaarschrift ondanks het feit dat de termijn van art. 22g lid 3 Sr (oud) is overschreden.

Zelf controleren

Voor dit citaat hoeft niemand Bron op zijn woord te geloven. Het document dat rechtspraak.nl publiceerde, staat op https://bron.page/api/v1/blobs/3f2d95ea8041ff26531f2530279f9f1a66ebdd7e7c113ca001b1d584e890af86. Wie het ophaalt en de SHA-256 ervan berekent, krijgt 3f2d95ea8041ff26531f2530279f9f1a66ebdd7e7c113ca001b1d584e890af86, en de alinea staat in dat document op bytes 9549 tot 10552.