Citaat | Raad van State 31 oktober 2012

Alinea 41 Raad van State 31 oktober 2012

Een alinea uit Raad van State 31 oktober 2012, ECLI:NL:RVS:2012:BY1703.

5.2. De Afdeling gaat er vanuit dat het besluit van 11 februari 2011 op die dag aan [appellante] is verzonden, zodat de bezwaartermijn liep van 12 februari 2011 tot en met 25 maart 2011. Het college heeft in de brief van 23 maart 2011, waarbij de ontvangst van het bezwaarschrift is bevestigd, vermeld dat de beslissing op het bezwaarschrift met toepassing van artikel 7:10, derde lid, van de Awb voor zes weken zal worden verdaagd. Het besluit op bezwaar diende, gelet hierop, binnen twaalf weken na 25 maart 2011, derhalve uiterlijk op 17 juni 2011, te zijn genomen. Het bestreden besluit is op 17 juni 2011 genomen, zodat de in artikel 7:10 van de Awb genoemde beslistermijn niet is overschreden. Reeds hierom faalt de beroepsgrond. Ten overvloede overweegt de Afdeling dat, zoals zij eerder heeft overwogen in onder meer de uitspraak van 12 januari 2005 in zaak nr. 200404561/1 , een overschrijding van de in artikel 7:10 van de Awb genoemde termijn niet betekent dat het betrokken besluit op bezwaar reeds op die grond voor vernietiging in aanmerking komt.

Zelf controleren

Voor dit citaat hoeft niemand Bron op zijn woord te geloven. Het document dat rechtspraak.nl publiceerde, staat op https://bron.page/api/v1/blobs/64c4c40a5876589ff628165196398ca8d0bbd1152847982effb82c97285c207c. Wie het ophaalt en de SHA-256 ervan berekent, krijgt 64c4c40a5876589ff628165196398ca8d0bbd1152847982effb82c97285c207c, en de alinea staat in dat document op bytes 11951 tot 13202.